rowerowe historie

daVe
E.T. go home Kategoria >100, Android GPS
Piątek, 7 czerwca 2013 Komentarze: 3
Dystans124.15 km
Teren17.00 km
Czas04:35
Podjazdy652 m
SprzętLawinka
Vśrednia27.09 km/h
Vmax43.20 km/h
Temp.30.0 °C
Więcej danych
CADavg: 85 rpm | Leśne - Brzoza - Łabiszyn - Obielewo - Murczyn - Białożewin - Podgórzyn - Gąsawa - Rogowo - Rzym - Kowalewo - Popowo - Przysieka - Mieleszyn - Świniary - Charbowo - Kamieniec - Rybno Wielkie - Kiszkowo - Dąbrówka Kościelna - Czernice - Maruszka - Kicin - Koziegłowy

Pogoda ładna, wiatr sprzyjający, więc po powrocie ze służby uzbroiłem rowerek w bagażnik i sakwy i jazda do rodziców! Kiedyś już jechałem z Bydgoszczy do Poznania głównymi drogami i więcej tego nie chcę powtarzać. Dlatego dziś zupełnie nieznana mi trasa bocznymi asfaltami. Aplikacja Locus bardzo ładnie sobie poradziła z wcześniej przygotowanym trackiem (za to baterii starczyło na styk). Ja w pewnym momencie lekko dałem ciała i nie skręciłem tam gdzie planowałem, ale w sumie to dobrze wyszło, bo jechałem przez to totalnymi zadupiami ;) W Kiszkowie stwierdziłem, że końcówkę śmignę przez Puszczę Zielonkę, przez co trochę spadła średnia, ale wzrósł fun z jazdy :) Łącznie z przystankami podróż zajęła mi 5 godzin i kosztowała 6,72 pln. Całkiem nieźle, jak na ponad 120 km. Chyba przesiądę się z auta na rower na stałe! ;)

Komentarze

daVe 08:31 sobota, 8 czerwca 2013
@duda, myślisz, że dasz radę jednego dnia?

@Jacek, tam jeszcze Przysieka była z nazwą łudząco podobną do tej karkonoskiej :)
duda 05:39 sobota, 8 czerwca 2013
pełen bajer - ja się czaje na podróż do Wałbrzycha, trochę dalej ;p
JPbike 19:51 piątek, 7 czerwca 2013
Ano ładnie pocisnąłeś z sakwami :) Jak od razu spojrzałem na nazwy mijanych miejscowości to chwilę zastanowienia dał mi ten Podgórzyn i wydawało się że jechałeś przez rejon Karkonoszy ;)
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa nages
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

PARĘ SŁÓW O MNIE

Cześć, jestem Dawid z miasta Wrocław!

Nikt pewnie nie uwierzy, ale jako dziecko nie chciałem jeździć na rowerze. Za to w 2009 roku wystartowałem w pierwszych zawodach. To wtedy zaczęła się moja przygoda z kolarstwem. Kiedyś nastawiony na wyniki, teraz częściej wybieram "kolarstwo romantyczne".

88942.86

KILOMETRÓW NA BLOGU

23521.00

KILOMETRÓW W TERENIE

22.28 km/h

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ

169d 20h 31m

CZAS NA ROWERZE

MOJE ROWERY

CHIŃCZYK

Spełnienie marzeń o karbonowym 29er. Początkowo miał to być niemiecki Canyon, ale z powodu wpadki przy jego zakupie, zdecydowałem się na chińczyka od Marka K. Podczas składania plan był prosty - budujemy rower do ścigania, ale nie bez kompromisów. Oprócz wagi liczyła się przede wszystkim trwałość, uniwersalność i wygoda. Tym sposobem minimalnie przekroczyliśmy 10 kg, ale wyszło super.

 • Karbonowa rama Flyxii FR-216
 • RockShox SID XX World Cup
 • Osprzęt Deore XT M8000
 • Koła DT 350 + DT XR331 + DT Champion

GRIZZLY

Zakup długo chodził mi po głowie, ale pojawiały się myśli, że te gravele to tylko chwilowa moda itp.... Jeszcze zbyt wcześnie, aby wydawać ostateczny werdykt, ale wydaje mi się, że zamiana szosy na szutrówkę to był jednak strzał w dziesiątkę!

 • Ameliniowa rama Canyon Grizl 6
 • Osprzęt GRX RX400 (46/30 + 11/34)
 • Koła DT Swiss Gravel LN

LAWINKA

Jesteśmy razem od lipca '07. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, trwa do dzisiaj :) Początkowo robiła za sprzęt do ścigania, teraz katuję ją na całorocznych dojazdach do pracy. Od kilku lat obwieszona błotnikowo-bagażnikowym szpejem.

 • Rama GT Avalanche 2.0
 • RockShox Reba SL
 • Napęd Deore XT M770
 • Hamulce Formula RX
 • Koła Deore XT

WILMA

Pierwsza szosówka, kupiona lekko używana. Po wielu latach na MTB pozwoliła poznać uroki jazdy na szosie. Mimo zastosowania karbonu, demonem wagi nie jest - w sumie około 9 kg. Po latach oddana w dobre ręce, by cieszyć kolejnego właściciela :)

 • Karbonowa rama Wilier Triestina Mortirolo
 • Osprzęt Campagnolo Veloce/Mirage
 • Koła DT R460