rowerowe historie

daVe
Megality starsze od piramid
Niedziela, 30 października 2022 Komentarze: 0
Dystans39.99 km
Teren10.00 km
Czas01:35
Podjazdy163 m
SprzętChińczyk
Vśrednia25.26 km/h
Vmax37.52 km/h
Tętnośr.114
Tętnomax146
Kalorie 656 kcal
Temp.13.0 °C
Więcej danych
Kujawskie grobowce, jak te w Wietrzychowicach, mają około 5500 lat, czyli są starsze od egipskich piramid. Są najstarszymi zabytkami architektury w Polsce!

W miejscu ich odkrycia utworzono bardzo ciekawy rezerwat archeologiczny, w którym odbywa się coroczny festyn archeo. W ogóle ci archeolodzy to spoko goście - szkielet (a w zasadzie już tylko czaszka) leży sobie w grobowcu 5500 lat, oni ją odkopują i stwierdzają, że to 30-latek, który zmarł na skutek powikłań neurologicznych po zapaleniu ucha wewnętrznego. Kosmos :D

Na zakończenie muszę się poskarżyć. W tych okolicach spędziłem dużą część dzieciństwa i jedna z rzeczy, które zapamiętałem, to piękne szutrówki ciągnące się między wioskami. I wiecie co?! Nic z nich nie zostało - wszędzie asfalt! A ja dopiero co szosę sprzedałem :P

Trasa: Izbica Kujawska - Chociszewo - Naczachowo - Wietrzychowice - Osiecz Wielki - Arciszewo - Grójec - Grójczyk - Lubomin - Skarbanowo - Izbica Kujawska

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa sobot
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

PARĘ SŁÓW O MNIE

Cześć, jestem Dawid z miasta Wrocław!

Nikt pewnie nie uwierzy, ale jako dziecko nie chciałem jeździć na rowerze. Za to w 2009 roku wystartowałem w pierwszych zawodach MTB. Wyszukuję nietypowe kategorie, w których walczę o zwycięstwo. Rywalizacja jest dla mnie ważna, ale ostatnio częściej wybieram "kolarstwo romantyczne". Na co dzień lycrę zamieniam na wojskowy mundur.

78165.85

KILOMETRÓW NA BLOGU

20105.00

KILOMETRÓW W TERENIE

22.18 km/h

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ

150d 08h 09m

CZAS NA ROWERZE

MOJE ROWERY

CHIŃCZYK

Spełnienie marzeń o karbonowym 29er. Początkowo miał to być niemiecki Canyon, ale z powodu wpadki przy jego zakupie, zdecydowałem się na chińczyka od Marka K. Podczas składania plan był prosty - budujemy rower do ścigania, ale nie bez kompromisów. Oprócz wagi liczyła się przede wszystkim trwałość, uniwersalność i wygoda. Tym sposobem minimalnie przekroczyliśmy 10 kg, ale wyszło super.

 • Karbonowa rama Flyxii FR-216
 • RockShox SID XX World Cup
 • Osprzęt Deore XT M8000
 • Koła DT 350 + DT XR331 + DT Champion

GRIZZLY

Zakup długo chodził mi po głowie, ale pojawiały się myśli, że te gravele to tylko chwilowa moda itp.... Jeszcze zbyt wcześnie, aby wydawać ostateczny werdykt, ale wydaje mi się, że zamiana szosy na szutrówkę to był jednak strzał w dziesiątkę!

 • Ameliniowa rama Canyon Grizl 6
 • Osprzęt GRX RX400 (46/30 + 11/34)
 • Koła DT Swiss Gravel LN

LAWINKA

Jesteśmy razem od lipca '07. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, trwa do dzisiaj :) Początkowo robiła za sprzęt do ścigania, teraz katuję ją na całorocznych dojazdach do pracy. Od kilku lat obwieszona błotnikowo-bagażnikowym szpejem. Nawet dziecko w foteliku wozi!

 • Rama GT Avalanche 2.0
 • RockShox Reba SL
 • Napęd Deore XT M770
 • Hamulce Formula RX
 • Koła Deore XT