rowerowe historie

daVe
Ale to było piękne!!! Kategoria >100, Edge 520, Foto
Wtorek, 11 sierpnia 2020 Komentarze: 0
Dystans130.88 km
Czas04:41
Podjazdy860 m
SprzętWilma
Vśrednia27.95 km/h
Vmax52.56 km/h
Tętnośr.133
Tętnomax175
Kalorie 2946 kcal
Temp.23.0 °C
Więcej danych
Jeśli chodzi o MTB to faktycznie we Wrocławiu jest mało ciekawych miejscówek, natomiast pod kątem szosy to najlepsze z dużych miast, w których mieszkałem lub które poznałem. Dzisiejsza trasa to po prostu petarda! Prawie zerowy ruch na większości dróg, wąskie asfaltowe dróżki o bardzo dobrej nawierzchni. Cisza, spokój i piękne widoki. Kwintesencja jazdy na szosówce. Życzę sobie, abym miał czas żeby częściej powtarzać tę rundę :)

Na powyższym zdjęciu widać na przykład rewelacyjną drogę do miejscowości o wdzięcznej nazwie Bagno. Nie wiem kto im ją zafundował, ale chyba naprawdę musieli czymś zasłużyć ;) Oprócz lasów sporo było też ogromnych pól ciągnących się po horyzont.

Ten widoczek pewnie już kojarzycie, ale nadal mi się podoba, więc będę Was nim męczył o różnych porach roku :p

Dolny Śląsk to także kraina zamków i pałacyków, niestety wiele z nich popadło w kompletną ruinę.

Zmieniając temat - golenie klaty też jest obowiązkowe na szosie? ;)

Trasa: Różanka - Psary - Kryniczno - Rogoż - Szewce - Paniowice - Kotowice - Raków - Uraz - Lubnów - Oborniki Śląskie - Siemianice - Korea - Brzeźno - Skokowa - Strupina - Straża - Siodłkowice - Proszkowa - Mikorzyce - Bagno - Osolin - Wielka - Lipa - Oborniki Śląskie - Wilczyn - Kowale - Przecławice - Rzepotowice - Marcinowo - Trzebnica - Cerekwica - Czachowo - Radłów - Skotniki - Prababka (223 m n.p.m.) - Skotniki - Piersno - Boleścin - Krakowiany - Zaprężyn - Bierzyce - Łozina - Bąków - Bukowina - Pasikurowice - Cienin - Raków - Krzyżanowice - Różanka

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa losic
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

PARĘ SŁÓW O MNIE

Cześć, jestem Dawid z miasta Wrocław!

Nikt pewnie nie uwierzy, ale jako dziecko nie chciałem jeździć na rowerze. Za to w 2009 roku wystartowałem w pierwszych zawodach MTB. Wyszukuję nietypowe kategorie, w których walczę o zwycięstwo. Rywalizacja jest dla mnie ważna, ale ostatnio częściej wybieram "kolarstwo romantyczne". Na co dzień lycrę zamieniam na wojskowy mundur.

78165.85

KILOMETRÓW NA BLOGU

20105.00

KILOMETRÓW W TERENIE

22.18 km/h

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ

150d 08h 09m

CZAS NA ROWERZE

MOJE ROWERY

CHIŃCZYK

Spełnienie marzeń o karbonowym 29er. Początkowo miał to być niemiecki Canyon, ale z powodu wpadki przy jego zakupie, zdecydowałem się na chińczyka od Marka K. Podczas składania plan był prosty - budujemy rower do ścigania, ale nie bez kompromisów. Oprócz wagi liczyła się przede wszystkim trwałość, uniwersalność i wygoda. Tym sposobem minimalnie przekroczyliśmy 10 kg, ale wyszło super.

 • Karbonowa rama Flyxii FR-216
 • RockShox SID XX World Cup
 • Osprzęt Deore XT M8000
 • Koła DT 350 + DT XR331 + DT Champion

GRIZZLY

Zakup długo chodził mi po głowie, ale pojawiały się myśli, że te gravele to tylko chwilowa moda itp.... Jeszcze zbyt wcześnie, aby wydawać ostateczny werdykt, ale wydaje mi się, że zamiana szosy na szutrówkę to był jednak strzał w dziesiątkę!

 • Ameliniowa rama Canyon Grizl 6
 • Osprzęt GRX RX400 (46/30 + 11/34)
 • Koła DT Swiss Gravel LN

LAWINKA

Jesteśmy razem od lipca '07. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, trwa do dzisiaj :) Początkowo robiła za sprzęt do ścigania, teraz katuję ją na całorocznych dojazdach do pracy. Od kilku lat obwieszona błotnikowo-bagażnikowym szpejem. Nawet dziecko w foteliku wozi!

 • Rama GT Avalanche 2.0
 • RockShox Reba SL
 • Napęd Deore XT M770
 • Hamulce Formula RX
 • Koła Deore XT