rowerowe historie

daVe
Tępa dzida Kategoria Android GPS
Czwartek, 19 grudnia 2013 Komentarze: 2
Dystans41.44 km
Teren13.00 km
Czas01:42
Podjazdy227 m
SprzętLawinka
Vśrednia24.38 km/h
Vmax37.70 km/h
Temp.0.0 °C
Więcej danych
CADavg: 78 rpm | Leśne - Fordon - Jarużyn - Żołędowo - Maksymilianowo - Rynkowo - Leśne

Dokładnie miesiąc temu moja Sylwia została potrącona, gdy jadąc na wprost przez skrzyżowanie jakaś baba w trakcie wyprzedzania Sylwii (na skrzyżowaniu...) nagle przypomniała sobie, że skręca w prawo i walnęła ją prawym bokiem. Policji tłumaczyła, że to wina Sylwii bo przecież nie zasygnalizowała, w którą stronę chce jechać (nosz kurwa co za inteligencja...)

Dzisiaj z kolei następna "mądra" wyjechała mi z podporządkowanej, że ledwo wyhamowałem i uciekłem na pobocze. Opierdoliłem ją tak, że przez kilkaset metrów jechała za mną i bała się mnie wyprzedzić... Może i jestem męską szowinistyczną świnią, ale dlaczego większość niezrozumiałych zachowań na drodze powodują właśnie "kobiety"?!

Na koniec cytat z pewnego filmu, jakże prawdziwy...
"Pucio: Baby nigdy nie kumają, kiedy pierwszeństwo mają i na wszelki wypadek wszystkie puszczają wszystkich. I tak stoimy na skrzyżowaniu w cztery samochody kurwa, trzy kobity i ja.
Adaś: A czemu ty nie jedziesz?
Pucio: Bo się kurwa boję, że jak tylko ruszę one też odpalą i mnie skasują we trzy, kurwa."

Komentarze

klosiu 22:08 czwartek, 19 grudnia 2013
Kultowy cytat :).
Mnie ostatnio akurat dziadek w czopce zajechał drogę wyjeżdżając z podporządkowanej, na bezczela patrząc na mnie, i jak się tak zastanawiam, to dobrze że uciekł, bo tak mnie podkurwił że dałbym z miejsca w zęby jakby wyszedł z auta. Od czasu mojego wypadku dostaję normalnie piany jak widzę takie coś :).
duda 20:59 czwartek, 19 grudnia 2013
O chłopie - co racja to racja - dobrze że moja jeździ jak należy...
Ale co się dziwisz - mówisz do baby "skręć w lewo"
A ona "w które lewo?" i wszystko jasne!
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa eszcz
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

PARĘ SŁÓW O MNIE

Cześć, jestem Dawid z miasta Wrocław!

Nikt pewnie nie uwierzy, ale jako dziecko nie chciałem jeździć na rowerze. Za to w 2009 roku wystartowałem w pierwszych zawodach MTB. Wyszukuję nietypowe kategorie, w których walczę o zwycięstwo. Rywalizacja jest dla mnie ważna, ale ostatnio częściej wybieram "kolarstwo romantyczne". Na co dzień lycrę zamieniam na wojskowy mundur.

78165.85

KILOMETRÓW NA BLOGU

20105.00

KILOMETRÓW W TERENIE

22.18 km/h

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ

150d 08h 09m

CZAS NA ROWERZE

MOJE ROWERY

CHIŃCZYK

Spełnienie marzeń o karbonowym 29er. Początkowo miał to być niemiecki Canyon, ale z powodu wpadki przy jego zakupie, zdecydowałem się na chińczyka od Marka K. Podczas składania plan był prosty - budujemy rower do ścigania, ale nie bez kompromisów. Oprócz wagi liczyła się przede wszystkim trwałość, uniwersalność i wygoda. Tym sposobem minimalnie przekroczyliśmy 10 kg, ale wyszło super.

 • Karbonowa rama Flyxii FR-216
 • RockShox SID XX World Cup
 • Osprzęt Deore XT M8000
 • Koła DT 350 + DT XR331 + DT Champion

GRIZZLY

Zakup długo chodził mi po głowie, ale pojawiały się myśli, że te gravele to tylko chwilowa moda itp.... Jeszcze zbyt wcześnie, aby wydawać ostateczny werdykt, ale wydaje mi się, że zamiana szosy na szutrówkę to był jednak strzał w dziesiątkę!

 • Ameliniowa rama Canyon Grizl 6
 • Osprzęt GRX RX400 (46/30 + 11/34)
 • Koła DT Swiss Gravel LN

LAWINKA

Jesteśmy razem od lipca '07. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, trwa do dzisiaj :) Początkowo robiła za sprzęt do ścigania, teraz katuję ją na całorocznych dojazdach do pracy. Od kilku lat obwieszona błotnikowo-bagażnikowym szpejem. Nawet dziecko w foteliku wozi!

 • Rama GT Avalanche 2.0
 • RockShox Reba SL
 • Napęd Deore XT M770
 • Hamulce Formula RX
 • Koła Deore XT