rowerowe historie

daVe
Wokół Ślęży Kategoria > 50, Edge 520, Foto, MOUNTAINS are calling!
Środa, 12 sierpnia 2020 Komentarze: 0
Dystans90.06 km
Czas03:15
Podjazdy501 m
SprzętWilma
Vśrednia27.71 km/h
Vmax58.68 km/h
Tętnomax178
Kalorie 3474 kcal
Temp.20.0 °C
Więcej danych
Zazwyczaj kręcę się na północ od Wrocławia, więc tym razem przyszedł czas na coś w zupełnie innym kierunku. Jakim?! Widać na zdjęciach - w góry, czyli na południe! A w zasadzie to w kierunku jednego górującego nad okolicą wzniesienia, czyli Ślęży. Sama Ślęża to wiadomo - zawsze spoko - natomiast ogólne wrażenie mam takie, że kocie drogi na północ od Wrocławia są dużo ciekawsze. Nie żebym narzekał, ale gdyby nie pagór na horyzoncie byłaby to po prostu przejażdżka przez pola kukurydzy :p

Plus, że asfalty raczej dobre. Do tego minimalny ruch samochodów - ciekawe czy jakiekolwiek znaczenie w tym temacie ma poranna pora - w trakcie ostatnich upałów zazwyczaj jeżdżę wcześnie rano.
Znak A-4 i jego odbicie w rzeczywistości :)

Po objechaniu Ślęży udałem się w stronę Zalewu Mietkowskiego - tam mnie jeszcze nie było! ;) Nad zalewem całkiem spoko, ale akurat woda "zakwitła", więc nawet przez myśl mi nie przeszło, aby się w niej kąpać. Za to widoczki bardzo spoko. Posiedziałem nad wodą kilkanaście minut i udałem się w podróż powrotną. Początkowo miałem jechać przez Kąty Wrocławskie, ale w międzyczasie zmieniłem zdanie, gdyż sporo samochodów kręciło się na drodze i momentami było nieprzyjemnie. Wybrałem lokalne drogi przez Kamionnę i Zachowice. Jedyny minus był taki, że żeby dostać się do Gniechowic musiałbym jechać kawałek DK 35. Życie mi jednak miłe, więc wolałem cofnąć się wątpliwej jakości asfaltem do Górzyc i dalej jechać drogą, którą przyjechałem. Ostatecznie parę minut przed 11:00 byłem w miejscu startu, czyli pod Dino w Tyńcu Małym. Kolejny fajny trip zaliczony! :)Trasa: Tyniec Mały - Żerniki Małe - Krzyżowice - Żurawice - Solna - Ręków - Nasławice - Księginice Małe - Przemiłów - Sulistrowice - Sulistrowiczki - Przełęcz Tąpadła - Sady - Chwałków - Sobótka - Garncarsko - Tworzyjanów - Maniów - Mietków - Borzygniew - Mietków - Piława - Kamionna - Zachowice - Górzyce - Pustków Żurawski - Żurawice - Krzyżowice - Nowiny - Racławice Wielkie - Żerniki Małe - Tyniec Mały

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa tegot
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

PARĘ SŁÓW O MNIE

Cześć, jestem Dawid z miasta Wrocław!

Nikt pewnie nie uwierzy, ale jako dziecko nie chciałem jeździć na rowerze. Za to w 2009 roku wystartowałem w pierwszych zawodach MTB. Wyszukuję nietypowe kategorie, w których walczę o zwycięstwo, jednak ostatnio częściej wybieram "kolarstwo romantyczne". Na co dzień lycrę zamieniam na wojskowy mundur.

85305.66

KILOMETRÓW NA BLOGU

22330.00

KILOMETRÓW W TERENIE

22.21 km/h

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ

163d 12h 06m

CZAS NA ROWERZE

MOJE ROWERY

CHIŃCZYK

Spełnienie marzeń o karbonowym 29er. Początkowo miał to być niemiecki Canyon, ale z powodu wpadki przy jego zakupie, zdecydowałem się na chińczyka od Marka K. Podczas składania plan był prosty - budujemy rower do ścigania, ale nie bez kompromisów. Oprócz wagi liczyła się przede wszystkim trwałość, uniwersalność i wygoda. Tym sposobem minimalnie przekroczyliśmy 10 kg, ale wyszło super.

 • Karbonowa rama Flyxii FR-216
 • RockShox SID XX World Cup
 • Osprzęt Deore XT M8000
 • Koła DT 350 + DT XR331 + DT Champion

GRIZZLY

Zakup długo chodził mi po głowie, ale pojawiały się myśli, że te gravele to tylko chwilowa moda itp.... Jeszcze zbyt wcześnie, aby wydawać ostateczny werdykt, ale wydaje mi się, że zamiana szosy na szutrówkę to był jednak strzał w dziesiątkę!

 • Ameliniowa rama Canyon Grizl 6
 • Osprzęt GRX RX400 (46/30 + 11/34)
 • Koła DT Swiss Gravel LN

LAWINKA

Jesteśmy razem od lipca '07. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, trwa do dzisiaj :) Początkowo robiła za sprzęt do ścigania, teraz katuję ją na całorocznych dojazdach do pracy. Od kilku lat obwieszona błotnikowo-bagażnikowym szpejem. Nawet dziecko w foteliku wozi!

 • Rama GT Avalanche 2.0
 • RockShox Reba SL
 • Napęd Deore XT M770
 • Hamulce Formula RX
 • Koła Deore XT

WILMA

Pierwsza szosówka, kupiona lekko używana. Po wielu latach na MTB pozwoliła poznać uroki jazdy na szosie. Mimo zastosowania karbonu, demonem wagi nie jest - w sumie około 9 kg. W sam raz na moją nadwagę ;) Po latach oddana w dobre ręce, by cieszyć kolejnego właściciela :)

 • Karbonowa rama Wilier Triestina Mortirolo
 • Osprzęt Campagnolo Veloce/Mirage
 • Koła DT R460