WRO-POZ z małym haczykiem

Sobota, 1 sierpnia 2020 · Komentarze(6)
Kategoria >200, Edge 520, Foto
Dojazd do Poznania rowerem chodził mi po głowie od dawna i w końcu udało się go zrealizować. Najtrudniejsze było wybranie trasy, ale tu z pomocą przyszła Strava i jej Routes. Dwa kliknięcia na miejsce startu i mety, do tego "Prefer paved surfaces" oraz "Follow most popular" i gotowe! Normalnie chyba będę im płacił subskrypcję za to, jak to działa ;) Jechałem drogami, na które sam bym się nigdy nie zdecydował bo ich po prostu nie znałem. Dosłownie z 15-20 km asfalt był średniej jakości, ale mimo to bez większych dziur, reszta rewelacja!!!

Z domu wyjechałem o 3:00 aby skorzystać z pustki na drogach. W okolicach Milicza trochę zmarzłem (było raptem 6*C), ale to dlatego, że wybrałem wersję minimalistyczną pakowania i na kamizelkę brakło miejsca ;) W tamtych okolicach byłem pierwszy raz w życiu i mega mi się spodobało - wschód słońca złapał mnie nad Zalewem Jutrosińskim - BAJKA!!! Dawno nie słyszałem tylu dźwięków ptactwa! :) Bułka z dżemem zabrana z domu smakowała wybornie! :)
 
Gdy tylko wyszło słońce momentalnie zaczęło robić się cieplej. W Borku Wlkp., po pokonaniu równo 100 km, zrobiłem sobie dłuższy postój na kawę i muffiny, bo powoli zaczynało mi brakować energii. Faktycznie, po postoju byłem jak nowo narodzony. Dalsza droga była już łatwiejsza, bo dobrze mi znana. Odcinek Dolsk - Śrem jednak lepiej było ominąć. Liczyłem, że o 8:00 rano w sobotę nie będzie dużego ruchu, ale się przeliczyłem. Za Czmońcem złapałem grupkę parunastu osób, jak się okazało brali udział w kórnickim maratonie na dystansie raptem 300 i 500 km ;) Trochę pogadaliśmy i w Mosinie nasze drogi się rozjechały. W Poznaniu najpierw podjechałem do małżonki, gdyż organizuje kolejną edycję kursu podstawowego PNF, tam podkradłem parę ciastek i stwierdziłem, że w sumie dokręcę do 200 km ;) Podsumowując - nocna jazda to świetny pomysł - jest o wiele bezpieczniej i nie tak gorąco. Jechało się mega fajnie, spokojnie zrobiłbym jeszcze jedną setkę, w grupie pewnie jeszcze więcej. Czyli jednak 20 km dziennie do pracy to dobry trening :p

PS A po drodze takie atrakcje ;)

Trasa: Wrocław - Trzebnica - Sułów - Dubin - Jutrosin - Kobylin - Pogorzela - Borek Wlkp. - Dolsk - Śrem - Czmoniec - Rogalin - Mosina - Luboń - Poznań - Kobylnica - Wierzonka - Karolin

Komentarze (6)

@dave dobrze wiedzieć, że komuś pomogła ;-) ja dalej wertuję temat planowania tras z poziomu strava, komoot czy Garmin.;-) na marginesie, komoot ma promke na odblokowanie map (z 29.99 na 19.99 €). Ale ... Ten sam problem co strava czyli nie zgrasz, jak masz aktywność włączona.

bobiko 21:01 środa, 5 sierpnia 2020

josip, o dziwo nic mnie nie bolało, zupełnie! Normalnie, jakbym nie miał 34 lat :p
bobiko, a co jak userzy jeżdżą bez sensu? ;) A tak w ogóle to należy Ci się piwko ode mnie! Gimporter/gexporter to to, czego potrzebowałem! :) Dzięki za Twój wpis na blogu! :)

daVe 20:23 środa, 5 sierpnia 2020

Strava Routes ma istotną zaletę czyli baze aktywnosci userów, a na ich podstawie generuje heatmapy. A stąd można zaufać, ze to co rysuje na mapie, ma sens ;-)

bobiko 11:28 środa, 5 sierpnia 2020

Przy takich dystansach największym problemem nie jest forma, tylko ból rąk, tyłka, szyi... przynajmniej dla mnie:) No i brak snu, jak się w środku nocy wyrusza.
Gratuluję pomysłu i realizacji! Muszę wypróbować to Strava Routes, tym bardziej, że ja już jestem członek premium, he he

josip 07:10 środa, 5 sierpnia 2020

Oj zleciało, zleciało :) Ostatnio krótkodystansowiec ze mnie :p

daVe 10:38 poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Ano, SUPER z taką trasą!
Faktycznie, odcinek Dolsk - Śrem jest niefajny, parę km obok biegnie boczny asfalcik przez Mełpin.
Z ciekawości zajrzałem na Twoje archiwum dwusetek... tyle czasu zleciało od ostatniej :)

JPbike 09:32 niedziela, 2 sierpnia 2020
Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa umies

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]