rowerowe historie

daVe
Dyngusowa ustawka Kategoria Android GPS, > 50
Poniedziałek, 21 kwietnia 2014 Komentarze: 2
Dystans95.95 km
Czas02:57
Podjazdy534 m
SprzętWilma
Vśrednia32.53 km/h
Vmax60.14 km/h
Temp.16.0 °C
Więcej danych
Leśne - Gdańska - Leśne - Myślęcinek - Niemcz - Jagodowo - Żołędowo - Nekla - Pauliny - Dobrcz - Sienno - Pruszcz - Bagniewo - Różanna - Gawroniec - Kolonia Mickiewicza - Gruczno - Topolno - Grabowo - Kozielec - Trzęsacz - Strzelce Dolne - Strzelce Górne - Borówno - Nekla - Żołędowo - Jagodowo - Niemcz - Myślęcinek - Leśne

Na starcie 17 osób, całkiem pokaźna grupka jak na lany poniedziałek. Wśród nas m.in. bracia Olejnik, więc podejrzewałem, że może być szybko. Początkowo się pomyliłem ;) Pierwsze 30 km to lekkie kręcenie z nogi na nogę, dopiero moja zmiana lekko rozbujała chłopaków (i trzy dziewczyny) z czego jestem dumny :p Na 35-40 km znowu bajabongo bo jedna osoba ma problemy z przerzutką i mu ją wciąga w koło. Gdy z powrotem tworzymy jedną grupę zaczynamy przyspieszać. Niby nie idzie pełen ogień, ale jest wyraźnie szybciej - średnia rośnie. W Kozielcu ekipa pokazuje co potrafi - 6-7 osób (w tym jedna laska!!!) odpalają taki gaz, że aż miło popatrzeć. Szkoda, że widzieliśmy ich tylko przez chwilę ;) Na zjeździe w Trzęsaczu robi się niebezpiecznie przez podjeżdżające samochody, ale ostatecznie nikt nie ucierpiał (choć ponoć jedna dziewczyna była blisko...). Strzelce to znowu pełen ogień, coś pięknego :) Trzeba popracować nad siłą... W Żołędowie, razem z Maciejem i Klaudiuszem z Bydzi Power i jeszcze jedną osobą, odłączamy się od grupy i wracamy do domu. Niby nie ujechałem się bardzo mocno, ale po prostu chciałem już odpocząć ;)

Komentarze

daVe 18:05 wtorek, 22 kwietnia 2014
Odłożysz parę kopert na boku i na używkę starczy ;)
duda 07:26 wtorek, 22 kwietnia 2014
trza kupić szoszona...
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa apotk
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]

PARĘ SŁÓW O MNIE

Cześć, jestem Dawid z miasta Wrocław!

Nikt pewnie nie uwierzy, ale jako dziecko nie chciałem jeździć na rowerze. Za to w 2009 roku wystartowałem w pierwszych zawodach MTB. Wyszukuję nietypowe kategorie, w których walczę o zwycięstwo. Rywalizacja jest dla mnie ważna, ale ostatnio częściej wybieram "kolarstwo romantyczne". Na co dzień lycrę zamieniam na wojskowy mundur.

78165.85

KILOMETRÓW NA BLOGU

20105.00

KILOMETRÓW W TERENIE

22.18 km/h

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ

150d 08h 09m

CZAS NA ROWERZE

MOJE ROWERY

CHIŃCZYK

Spełnienie marzeń o karbonowym 29er. Początkowo miał to być niemiecki Canyon, ale z powodu wpadki przy jego zakupie, zdecydowałem się na chińczyka od Marka K. Podczas składania plan był prosty - budujemy rower do ścigania, ale nie bez kompromisów. Oprócz wagi liczyła się przede wszystkim trwałość, uniwersalność i wygoda. Tym sposobem minimalnie przekroczyliśmy 10 kg, ale wyszło super.

 • Karbonowa rama Flyxii FR-216
 • RockShox SID XX World Cup
 • Osprzęt Deore XT M8000
 • Koła DT 350 + DT XR331 + DT Champion

GRIZZLY

Zakup długo chodził mi po głowie, ale pojawiały się myśli, że te gravele to tylko chwilowa moda itp.... Jeszcze zbyt wcześnie, aby wydawać ostateczny werdykt, ale wydaje mi się, że zamiana szosy na szutrówkę to był jednak strzał w dziesiątkę!

 • Ameliniowa rama Canyon Grizl 6
 • Osprzęt GRX RX400 (46/30 + 11/34)
 • Koła DT Swiss Gravel LN

LAWINKA

Jesteśmy razem od lipca '07. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, trwa do dzisiaj :) Początkowo robiła za sprzęt do ścigania, teraz katuję ją na całorocznych dojazdach do pracy. Od kilku lat obwieszona błotnikowo-bagażnikowym szpejem. Nawet dziecko w foteliku wozi!

 • Rama GT Avalanche 2.0
 • RockShox Reba SL
 • Napęd Deore XT M770
 • Hamulce Formula RX
 • Koła Deore XT